רח' הסדנא 18 אזור התעשיה חולון

מוסך בחולון מורשה משרד התחבורה מס' 11636

ראשי כללי טיפים שימושיים לשמירה על ריפודי רכב נקיים

טיפים שימושיים לשמירה על ריפודי רכב נקיים

eyal כללי 20.10.20

ריפודי רכב

עבור רבים מאתנו, הרכב שלנו הוא לא רק כלי שמשמש אותנו במעבר מנקודה א' ל-ב'. מדובר לא אחר מאשר במרחב הפרטי שלנו, מקום שהוא בצורה מסוימת קצת כמו בית. יש שם את הפריטים שאנחנו אוהבים, הריחן המועדף עלינו, וניתן לבצע שפע של שדרוגים ושיפורים כשבראשם איך לא – נמצאים הריפודים.

אך כמו בכל ריהוט, גם ריפודי הרכב, נוטים להתלכלך ואט אט צוברים לכלוכים שונים שיכולים לפגום במראה המזמין שלהם. ברכב אף עולה הסבירות כפליים, לאור העובדה שרבים לוגמים איתם כוס קפה בבוקר, או יוצאים לטיולים אז גם מצטרפים החטיפים אל החגיגה.

אם עתה החלטתם שברצונכם לשמור על מראה רכב נקי ומזמין, כאן קיבצנו עבורכם מספר טיפים מרכזיים איתם תוכלו ליהנות מנסיעה נקייה ונעימה.

שאיבה אחת לשבוע

חשבנו אם לצרף את הטיפ המרכזי כמו להקפיד על כללים ברורים שלא אוכלים ברכב או רק כאשר יש כלי שמגן על הריפוד. אבל האמת שזה לא כל כך יכול לתאום למציאות. עדיין מתחשק לנו ליהנות בטיול או בנסיעה ארוכה.

לכן הטיפ הכי חשוב שנוכל להציע לכם הוא שלא לוותר על השאיבה. אתם לא חייבים להגיע למקום מקצועי שנותן שירותי ניקיון לרכב, וניקוי ריפודים לרכב יכול להתבצע בקלות עם כל שואב אבק נייד קטן, ואפילו לא עוצמתי.

טיפ חשוב הוא להקפיד שלא לבצע שאיבה עם תושבת בעלת סיבים גסים מדי. סיבים גסים עלולים לשרוט את הריפוד ולהוביל לנזקים זעירים בבד שאט אט יגדלו ויהפכו לקרעים שנראים לעין.

שימור בחומרי ניקוי ייעודיים

בדיוק כמו חברות הניקיון השונות, כך גם אתם יכולים לרתום לעזרתכם את השימוש בחומרי ניקיון שונים שיכולים לסייע רבות במיגור הכתמים העקשניים.

עם זאת, חשוב מאוד להתייעץ בחנות שבה אתם מבצעים את הרכישה באשר לסוג חומרי הניקוי, ואף מומלץ לבחון אם ישנן הוראות יצרן באשר למושבי הרכב. חומרי הניקוי יכולים להשתנות בין ריפוד לריפוד.

כך לדוגמה, ניקוי של ריפוד עור יכול להיבדל בכך שישנו עור רגיל וישנו זמש. ניקיון של עור זמש הוא שונה בתכלית, ושימוש בחומר ניקוי לעור קלאסי, עלול לפגוע בו ולהפחית את הגמישות שלו.

מטליות לחות בהישג יד

אל תתעצלו, מדובר ממש במוצר "מציל חיים"!

מטליות לחות הן אולי הפתרון הכי קל שתוכלו למצוא, וגם הכי יעיל. הדרך הנכונה ביותר לשמור על מושבים נקיים ונטולי כתמים היא באמצעות העברת ניגוב מהיר על האזור שהתלכלך באופן מידי וללא דיחוי.

הקפידו להשתמש במטליות לחות רגילות, והימנעו ממטליות לחות עם אלכוהול או חומרים מחטאים. אינכם יודעים מה החומרים הקיימים שם וייתכן שהם יפגעו בריפוד שלכם, באם מדובר בריפוד מסוג רגיש.

כל שנותר לנו הוא לאחל לכם נסיעה נעימה ונקייה!

הבאה הבא קודם הבא
לייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך