רח' הסדנא 18 אזור התעשיה חולון

מוסך בחולון מורשה משרד התחבורה מס' 11636

חינם !

בדיקה ממוחשבת נסיעת מבחן איתור תקלה והצעת מחיר ללא התחייבות

התקשר עכשיו 050-8464445.

ראשי תיבת הילוכים רציפה CVT נסיעה, תיקון והחלפה

תיבת הילוכים רציפה CVT נסיעה, תיקון והחלפה

מוסך משה ממן בחולון מומחה לתיקון תיבות הילוכים מסוג CVT התקשר עכשיו לבדיקת מחשב חינם

בעבר, רוב תיבות ההילוכים האוטומטיות הכילו רק שלושה הילוכים (פלוס הילוך אחורי) ואם היו בהם ארבעה הילוכים נהגת במכונית פאר. תיבות ההילוכים החדשות מכילות כיום עד שמונה הילוכים

בין אם כדי להרגיע את הנהגים המושבעים או כדי להתקין במכוניות תיבות הילוכים אופטימליות שגם יהיו חסכוניות בדלק – או שניהם.

תיבת הילוכים אוטומטית ושליטה ידנית

עם המשך השתלטות המחשבים על כל מערכות הרכב, תיבת ההילוכים קיבלה יכולות משופרות. כפי שצוין קודם תיבות ההילוכים האוטומטיות המודרניות עשויות להכיל עד שמונה הילוכים. בכדי ליהנות מכל העולמות יצרני המכוניות מעניקים לנהגים את האפשרות לשלוט בתיבת ההילוכים באופן ידני כשאחת האפשרויות היא התקנת שתי "ידיות" ליד ההגה שבתחילה אמנם אפיינו מכוניות מרוץ אך כיום מותקנות במכוניות רגילות רבות.

תיבת הילוכים רציפה – CVT

אם אי פעם נהגתם בקטנוע מודרני אתם בטח מכירים את תיבת ההילוכים הזו. המבנה שלה פושט למדי אך מאד יעיל. באופן עקרוני ה-CVT מתבססת על רצועת גומי שמסתובבת בין שתי גלגלות בצורת קונוס. אולם אלה גלגלות מיוחדות היכולת לשנות את גודלן ובהתאם לשנות את התמסורת ברכב.

אין מספק קבוע של 'הילוכים' ב-CVT משום שהוא יכול לבחור בכל נקודה שהיא בין הגיר הנמוך ביותר לגבוה ביותר ובשל כך המכונית יכולה לזחול במגרש חניה או לשעוט במורד הכביש המהיר.

נהיגה במכונית בה מותקנת תיבת הילוכים רציפה דומה לנהיגה ברכב אוטומטי מלבד העובדה שאין בה 'הילוכים'. במקום זאת המנוע פשוט מגביר את עומתו ומנמיך אותה. תיבת הילוכים זו הולכת וצוברת פופולריות. היתרון הטמון בה הוא פשטות השיטה והעובדה שהיא גם יעילה ביותר אם לא לוחצים על דוושת הגז בעוצמה רבה. אם אתם אוהבים לנהוג מהר או רוצים ביצועים מדהימים זו לא המכונית המתאימה לכם.

למרות שנראה שמכונית בעלת תיבת הילוכים כזו תתאים לרוב הנהגים נדרש זמן רב לשכלל את הטכנולוגיה – בעיקר חוזק הרצועה שבתוך תיבת ההילוכים – ממה שמתאים לקטנוע קטן לעומת הכובד הרב של מכונית משפחתית.

אולם הטכנולוגיה הולכת ומשתכללת ותיבת הילוכים רציפה הופכת לשכיחה יותר ויותר ואף עשויה להתאים למכוניות חשמליות.

לייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך