רח' הסדנא 18 אזור התעשיה חולון

מוסך בחולון מורשה משרד התחבורה מס' 11636

ראשי כללי חלקי חילוף מפירוק או לקנות חדש? מה כדאי?

חלקי חילוף מפירוק או לקנות חדש? מה כדאי?

admin כללי 24.03.21

הכלכלה בישראל היא פשוט איומה, אין דרך להציג אותה באור חיובי. גם כבעלי עסק, הפרנסה שנכנסת מחולקת למיסים ומע"מ וממש קשה להרוויח. בעקבות זאת, הרבה מאוד צרכנים ובעלי עסקים מנסים בכל חודש לחסוך לכיסם הפרטי במטרה לשרוד את החודש. לפיכך ובעקבות המצב, אנשים וצרכנים נוטים לרכוש את המוצרים והחלקים ביד שנייה וזאת במטרה לחסוך עוד כמה מאות שקלים. במאמר זה, נדבר על ההבדל בין חלקי חילוף מפירוק לבין חלקים חדשים, מה באמת מומלץ ומהם הפרשי המחיר.

מה מומלץ לקנות חדש או מפירוק? בואו נדבר על זה

הנושא די דומה לשכר הדירה הקיים בישראל, אנשים שמשכירים בית לא יקנו מוצרים חדשים. לעומת זאת, אנשים שהבית שייך להם כן יקנו מוצרים חדשים. ומהצד השני, החיסכון והכלכלה בישראל. אנשים שמעוניינים לחסוך כסף יקנו חלקי חילוף יד שנייה מאשר חלקים חדשים, וזה די לגיטימי ואפילו חכם. אז מה מומלץ יותר? לקנות חלקי רכב חדשים? או לקנות ביד שנייה? הנושא מאוד תלוי מאדם לאדם, מההרגל הצרכני שלו, וכמובן מהמצב הקיים.

ללא ספק, העדיפות הגבוהה ביותר היא לקנות חלקי רכב חדשים, אבל גם זו לא בושה לקנות אותם ביד שנייה, הם יתפקדו 70% כמו חדשים. ההמלצה שלנו היא כזו: אם אתם מעוניינים להשקיע קנו חלקים חדשים לרכב, אם אתם קצרים בכסף ומעוניינים לחסוך קנו חלקי חילוף יד שנייה ובכך תחסכו כמה מאות שקלים. בסופו של דבר, הכל עניין של בחירה, וההחלטה היא לשיקולכם. קניית חלקים מפירוק תאפשר לכם לחסוך כסף, למצוא את החלקים בצורה הזולה ביותר, וכמובן לחסוך בזמן. ומהצד השני, קניית חלקים חדשים תהיה הדרך הבטוחה והטובה ביותר לקניית חלקים איכותיים שלא יאכזבו אתכם. שימו לב: קניית חלקים מפירוק תגיע עם סיכון מאוד גדול – ייתכן שהחלק הקיים לא יחזיק מעמד, ולכן קחו זאת בחשבון.

מה ההפרש במחירים – למה כדאי לקנות חלקי חילוף מפירוק?

וכעת, הגיע הזמן לברר כמה זה משתלם, כמה באמת משתלם לקנות חלקי חילוף מפירוק. ברוב המקרים, המחירים של חלקי החילוף מפירוק יהיו נמוכים ב- 50-65% לכל היותר, דבר שדי משמעותי בחלקים של מעל 1,000 שקלים ויותר. אם לדוגמא קיים חלק שעולה 600 ₪ בצורה חדשה, החלק מפירוק יעלה 300 ₪ ופחות. מחירים שדי משתלמים מצד אחד, ומהצד השני תמיד כדאי להיות עם יד על הדופק. לפני הקנייה, בדקו את החלקים, בדקו שהם באמת תקינים ועובדים כראוי, אל תסמכו על קונה הרכבים, אחרי הכל הוא בא עם אינטרסים אישיים. אז האם זה כדאי? התשובה ללא ספק חיובית. הסיכויים שהחלקים יתקלקלו שואפים ל- 30% לכל היותר, לכן ההשקעה די אידאלית ומשתלמת. לפרטים נוספים אודות חלקי חילוף לרכב לחצו כאן.

מקווים שהצלחנו לענות על כלל השאלות, מכאן הבחירה בידיים שלכם, בהצלחה 😉

הבאה הבא קודם הבא
לייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך