רח' הסדנא 18 אזור התעשיה חולון

מוסך בחולון מורשה משרד התחבורה מס' 11636

ראשי כללי כך תכינו את הרכב לנסיעה ארוכה

כך תכינו את הרכב לנסיעה ארוכה

admin כללי 26.11.20

בעיקר כאשר מדובר ברכב חדש ומטופח, הרי שמרביתנו שוכחים שעדיין מדובר במכונה מכנית, וככזאת, היא איננה חפה מתקלות אופציונליות. וודאי שאי אפשר למנוע כל תקלה, שכן זהו גורלה של כל מכונה, אך בהחלט ניתן לערוך פעולות תחזוקה שונות אשר ישמרו עליה ויאפשרו לה לעמוד בפני עומסים.

בתקופה דוגמת זו, מרבית הסיכויים שגם מי שלא היה חובב טיולים, ירצה לקחת את רכבו למרחקים ארוכים. אז בין שאתם מתכוונים לנסוע לטיול בצפון או בדרום הארץ, אם אתם נמצאים לקראת נסיעה של מספר 2-4 שעות לכל הפחות, כאן ריכזנו כמה טיפים מרכזיים שיעזרו לכם לוודא את בטיחות ובריאות רכבכם.

אוויר בצמיגים

רגע לפני שאתם בכלל עוזבים את אזור מגוריכם, סעו לתחנת הדלק הקרובה. גם אם אתם נוהגים למלא את האוויר שבצמיגים מדי שבוע, הרי שלפני נסיעה ארוכה מוטב לעשות בדיקה חוזרת.

צמיגים עם לחץ אוויר תקני לא רק שמקלים על חוויית הנהיגה עצמה, הם גם מקנים לנהג או הנהגת שליטה טובה יותר בכביש. בנוסף, צמיגים שאינם מנופחים כראוי עלולים להתפוצץ או לגרום לרכב לסטייה מסוימת בזמן הנהיגה.

המדדים התקנים ללחץ האוויר בצמיגים מצויים במדבקה המודבקת על צד דלת הנהג. אם המדבקה איננה קיימת מסיבות כאלו ואחרות, ניתן לרשום את שם דגם הרכב באינטרנט, ולמצוא את המידע הנדרש.

בדיקת שמן

עוד בדיקה בסיסית מאוד וחשובה מאוד היא השמן. למעשה שתי הבדיקות הללו הן מבין הצעדים החשובים ביותר שכל חברת השכרת רכב עושה בטרם היא מספקת את רכבה ללקוחות. אז נכון שכאן אין מדובר בהשכרת רכב בצרפת או במדינה אחרת שכרגע לא ניתן להגיע אליה לאור תקופתנו זו, אך מרחביה של ישראל אינם מאפשרים לנו להתייחס אל הנושא בקלות הדעת.

בדיקה זו אורכת מספר דקות בודדות בלבד. אם נוכחתם לגלות שישנו שמן במנוע, אין כל צורך למלא בכל זאת רק כדי לוודא שאין חוסר. גם הצפה בשמן איננה עושה טוב לרכב.

מי סבון לשמשות ותקינות המגבים

בדיקה שכזו מרביתנו למעשה נוטים לשכוח, כיוון שהיא נתפסת כלא חשובה. אז נכון, מדובר בהחלט בנושא שאיננו מתכתב ישירות עם תפקודו של הרכב, אך הוא כן משפיע על תפקודם של הנהג או הנהגת.

הקפידו למלא את מיכל נוזל השמשות במי סבון, ומומלץ להשתמש במי סבון איכותיים. באם השמשה תימצא מלוכלכת, הרי שניקוי מהיר שלה יוכל למנוע בעיות ראות.

כמו כן, הקפידו לוודא שהמגבים תקינים, ובאם לא, גשו לחנות הקרובה כדי להחליפם. מדובר במוצר חשוב מאוד שתקינותו תשפיע על נהיגתכם, ובעיקר באם תנאי מזג האוויר הם חורפיים.

בדיקות בלמים ומנוע

את הבדיקה האחרונה שמרנו לסוף כיוון שהיא איננה חובה, אך היא בהחלט מומלצת.

באם אתם נמצאים לפני נסיעה ארוכה, וכל שכן יחד עם ילדיכם, הרי שכדאי לבדוק את תקינותו של הרכב הרבה מעבר לבדיקות הבסיסיות. בדיקת תקינות הבלמים, תקינותו של המנוע, הרצועות ועוד. אלו הן בדיקות שחייבות לעבור עין מקצועית, והן אינן מיועדות למי שלא מתמצא במכונאות רכב.

מאחלים לכם נסיעה נעימה ובטוחה.

הבאה הבא קודם הבא
לייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך