רח' הסדנא 18 אזור התעשיה חולון

מוסך בחולון מורשה משרד התחבורה מס' 11636

ראשי כללי מי יחויב להתקין מערכת נגד שכחת ילדים ברכב וכמה זה יעלה? המדריך המלא

מי יחויב להתקין מערכת נגד שכחת ילדים ברכב וכמה זה יעלה? המדריך המלא

admin כללי 16.06.21

שכחת ילדים ברכב

באחד באוגוסט, תכנס לתוקף חובת התקנת מערכת נגד שכחת ילדים ברכב. על מנת לעשות סדר בתקנות החדשות, הכנו לכם מדריך מלא לכל מי שנוהג ברכב עם ילדים קטנים.
מוכנים? אנחנו יוצאים לדרך!

האם התקנות החדשות הן תקנות קבע ומתי תתחיל האכיפה?

כמו שהוזכר קודם לכן, התקנות יכנסו לתוקף ב-1 באוגוסט. האכיפה עצמה תתחיל רק ב-1 בינואר 2022. התקנות מוגבלות לתקופת זמן של שנתיים בלבד. בתום השנתיים, יוחלט אם הן יהפכו לתקנות קבע.

מי מחויב בהתקנת המערכת?

על פי התקנות, כל רכב בו גיל הנוסעים הוא מתחת לגיל ארבע, חייב שתהיה בו מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב. החובה במערכת לא חל רק על ההורים, אלא על כל אדם שמסיע ילדים בחנות שגילם מתחת לגיל ארבע.

הרכב לא בבעלותכם, האם אתם נדרשים בהתקנת מערכת לשכחת ילדים ברכב?

בהחלט. האחריות היא על נהג הרכב. לא חשוב אם מדובר על רכב ליסינג או רכב מחברת השכרה וכמו כן לא משנה אם מקפיצים ילד שהוא בן משפחה שלכם או שמקפיצים ילד של שכן או חבר.

לאיזה כלי רכב מתייחסת ההתקנה של המערכת?

על פי התקנות, כלי הרכבים שמוזכרים הם מסוגים M1, M2 ו-N2. מדובר על רכבים פרטיים וכמו כן רכבים מסחריים שמיועדים להסעת נוסעים. מי פטור מהתקנת המערכת? כלי רכב המשמשים להסעת תלמידים, מוניות, רכבי אספנות עד שנת ייצור 1983, רכבי כיבוי אש, אמבולנסים וכו'.

איזה מערכות מאושרות לשימוש על פי משרד התחבורה?

אם אתם לא בטוחים לגבי רכישת המערכת לשכחת ילדים, היכנסו לאתר משרד התחבורה ובדקו את הרשימה של המערכות שמאושרות לשימוש.

איזה מערכות יש בשוק?

בגדול, יש שני סוגים עיקריים של מערכות והן: מערכות שממוקמות על גבי הדלת האחורית ויש להן יכולת זיהוי של פתיחה או סגירה של הדלת ומערכות שיש להן משטח שהינו רגיש למשקל שמונח על מושב הבטיחות. שני הסוגים של המערכות מקושרים לטלפון הסלולרי של הנהג. כאשר הילד לא הוצא מהרכב, נשלחת התרעה וכמו כן יש גם התרעה קולית וויזואלית וזאת על מנת למשוך את תשומת הלב של העוברים והשבים באזור בו נמצא הרכב.

האם קיים סבסוד מטעם המדינה ומהו הקנס הצפוי במידה ולא מתקינים את המערכת?

נכון לעכשיו, אין סבסוד ועלות המערכת היא על הרוכש ועל כן תצטרכו להיפרד מכמה מאות שקלים (הוצאה חד פעמית). במידה ולא תמלאו אחר ההוראות של התקנות, הקנס יעמוד על סכום של 250 שקלים וכמו כן יהיה רישום של ארבע נקודות חובה ברישיון הנהיגה.

קניתי מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב, איפה אפשר לבצע התקנה?

ניתן לבצע התקנה באופן עצמאי או לבצע התקנה במוסך מומלץ.

הבאה הבא קודם הבא
לייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך