רח' הסדנא 18 אזור התעשיה חולון

מוסך בחולון מורשה משרד התחבורה מס' 11636

ראשי כללי רכבים למכירה –כיצד בוחרים היכן לרכוש רכב ומה עושים לפני הרכישה

רכבים למכירה –כיצד בוחרים היכן לרכוש רכב ומה עושים לפני הרכישה

eyal כללי 29.12.19

היום, בניגוד לעבר, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מקומות בהם ניתן לרכוש כלי רכב חדשים וישנים. אם בעבר, בשביל לרכוש רכב חדש, היינו צריכים לפנות את היבואנים והנציגים שלו בארץ, ואם היינו רוצים לרכוש רכב יד שנייה, אזי שהיינו צריכים לפנות אל גורמים פרטיים שהציעו את רכבם למכירה או אל מגרשי מכוניות שהציעו רכבים בעסקאות שונות, הרי שכיום עומדים לרשותנו יותר אפשרויות, וכן הן הרבה יותר איכותיות ומשתלמות. 

כך למשל, אנחנו יכולים למצוא הרבה יותר חברות שמספקות רכבים למכירה יד ראשונה, ולצידם, אפשר למצוא גם יותר מקומות שמציעים רכבים יד שנייה למכירה, בין היתר חברות אשר מכרו את הרכב בפעם הראשונה כרכב חדש, ולאחר תקופה מסוימת, הם רכשו או קיבלו בחזרה את הרכב, וכעת הם מוכרים אותו כרכב יד שנייה לכל מי שמעוניין. 

באופן טבעי, האפשרויות השונות למצוא רכבים למכירה בתנאים נוחים, הפכו את היכולת שלנו לרכוש רכבים איכותיים שיכולים לשרת אותנו במשך שנים רכבות, השתפרו מאוד. לכן, אנחנו גם יכולים לראות תחלופה הרבה יותר גבוהה של כלי רכב בקרב לקוחות פרטיים וכן בקרב לקוחות עסקיים. אם זה יותר פשוט, ולעיתים יותר זול ומשתלם, אז למה שלא נעשה את זה? 

אך בשביל זה אנחנו צריכים לבחור את המקום הנכון ולדעת כיצד לעשות את זה, על מנת שנוכל ליהנות מרכב איכותי שישרת אותנו, ללא שום הפרעות ובעיות שונות. לשם כך, אנחנו גם צריכים לדעת מה לעשות לפני הרכישה, זאת בשביל לוודא שאכן אנחנו מבצעים עסקה חכמה. 

כיצד בוחרים את המקום היכן לרכוש רכב

בין אם אנחנו מעוניינים לרכוש רכב חדש ובין אם אנחנו מעוניינים לרכוש רכב יד שנייה, לשאלה איפה נקנה אותו יש משמעות רבה. שכן יש הבדל אם אנחנו קונים רכב בחברת רכבים, חברת ליסינג, חברה שיש לה מעמד, מוניטין, חברה שצריכה לעמוד בחוקים ובכללים מסוימים, לבין למשל, לקנות את הרכב מגרש מכוניות לא מוכר אצל לקוח פרטי, שאין לנו מושג אמיתי מיהו.

קניית רכב היא מבין ההוצאות המשמעותיות והגדולות שיש שללא ספק תופסות נפח משמעותי. כשאנחנו מעוניינים לרכוש רכב חדש לעיתים קרובות אנו שוכחים מעובדה זו ומתייחסים לקנייה כרכישת חבילות סלולר או קנייה שגרתית בסופר. לכן חשוב לקחת את הקנייה הזאת בכובד ראש. 

בכל מקרה, כשאנחנו ניגשים לקנות רכב, עדיף לקנות אותה אצל חברה מוכרת, ולבחון הן את אמינות החברה, הן את הניסיון שעומד לרשותה, מן הסתם, יש לבדוק את השירות והתנאים שהחברה מספקת וכן את קטלוג הרכבים שעומד לרשותה ומתוכו אנחנו יכולים לבחור רכב כזה או אחר. 

רצוי מאוד לבדוק, האם לחברה יש סניפים שונים והאם אנחנו יכולים לקבל שירות בכל מקום ומקום, כמו כן, יש לבחון את סוג העסקה, זאת על מנת שאנחנו נוכל להיות בטוחים מה אנחנו מקבלים תחת העסקה שאנחנו מבצעים. 

כיצד בודקים רכב לפני רכישה

בדיקה ראשונה שאנו צריכים לבצע היא במקרים חריגים בהם בחירת הרכב אמורה להיות מותאמת למצבו הגופני של הקונה הפוטנציאלי. אם הקונה הוא בעל תעודת נכה סביר להניח שהרכב שיצטרך יהיה מותאם לצרכים שלו. חשוב לציין גם מקרים נוספים כמו למשל קונה פוטנציאלי של רכב שרוצה לתבוע את חברת הביטוח בתביעות ביטוח אובדן כושר עבודה ויצטרך רכב מותאם לקשיים שלו על מנת להציגם במהימנות בפני חברת הביטוח. לכן, שאלו את עצמכם מי הם נוסעי הקבע ברכב.

בטרם אנחנו רוכשים רכב יד שנייה, רצוי לקחת אותו למכון בדיקה, שם יעברו על כל המרכיבים של הרכב, עם דגש על החלק החשמלי והמכאני, זאת על מנת לוודא שהרכב תקין, וניתן להשתמש בו. אם הרכב עבר תאונה או כל דבר אחר, זה יהיה גם מצוין גם בספר הטיפולים של הרכב, אך גם יהיה ניתן להבחין בכך, וזה כמובן יכול להשפיע על ההחלטה שלו וכן על המחיר הסופי של הרכב. 

 

הבאה הבא קודם הבא
לייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך