רח' הסדנא 18 אזור התעשיה חולון

מוסך בחולון מורשה משרד התחבורה מס' 11636

ראשי כללי הסעות ילדים - כל מה שחשוב לדעת

הסעות ילדים – כל מה שחשוב לדעת

admin כללי 23.09.20

במדינת ישראל, ילדים יכולים להתחיל את תהליך לימודי הנהיגה רק באיזור גיל 16. בשל כך, עד גיל 16, ההורים הם אלו המסיעים את הילדים ממקום למקום – בין אם לחוגים השונים, לבתי הספר, מסיבות יום הולדת, ערבי פיג'מות אצל חברים ומה לא.

מדובר במשימה לא פשוטה עבור ההורים, שנאלצים לשלב בשגרת חייהם העמוסה גם את הסעת הילדים, להם, לא אחת, יש לוח זמנים צפוף ועמוס במיוחד. כדי להקל על עצמם, הורים רבים בוחרים לארגן הסעות מאורגנות לילדיהם, וכך נחסכת מהם מלאכת הסעת הילדים ממקום למקום.

על פי רוב, מוסכם עם נהג ההסעות על תחנה מוגדרת, בה עולה הילד, בשעה מסוימת שמשתנה בהתאם לצרכי הילדים. הילד עולה על ההסעה, פוגש בה את חבריו, ומגיע ליעד הרצוי. ההסעות הפופולריות ביותר הן הסעות ילדים לבתי הספר.

מהבית ועד בית הספר בהסעה

הסעות לתלמידים נחשבות נפוצות למדי, בעיקר בשל העובדה כי הורים רבים, בוחרים לשלוח את ילדיהם למקום לימודים הרחוק ממקום המגורים. הדבר נעשה לרוב בשל אי – שביעות רצון מרמת הלימודים בבית הספר במקום המגורים, ילד שלא הסתדר חברתית או לימודים בבית ספר מסוים ועוד.

חישבו למשל על ילד שגר בעיר מודיעין, כאשר ההורים בחרו לשלוח אותו לבית ספר בעיר תל – אביב. כיצד יגיע כל יום הילד לתל אביב? אפשרות ראשונה, היא אחד ההורים, והאפשרות השנייה, והריאלית בהרבה, היא הסעה מאורגנת.

כללי בטיחות בהסעות לילדים

קרוב ל- 280 אלף תלמידים מגיעים לבתי הספר בהסעות. מדובר בנתון מרשים למדי, אשר מלמד על חשיבותו של הנושא. ברם, מידי שנה נפגעים עשרות תלמידים מההסעות. על מנת לנסוע למנוע עד כמה שניתן את הפגיעות הללו, חשוב להכיר מספר כללי בטיחות בכל הקשור להסעות ילדים ותלמידים.

ראשית, האיסור לנהוג בצורה אסורה חמור שבעתיים, כאשר מדובר בהסעת ילדים – שימוש בפלאפון, אי ציות לחוקי התנועה או לתמרורים השונים, עצירה באיזור לא בטוח; שימוש ברכב לא תקין או בטוח אשר לא עבר את הבדיקה השנתית; הפרעות של ילדים במהלך ההסעה העלולה להפריע לנהיגת הנה ועוד.

כמו כן, על הנהג להציג תעודת יושר מהמשטרה, וכן עליו להחזיק רישיון להסעת ילדים או תלמידים. בנוסף, יש לוודא האם הסעת הילדים מחייבת ליווי מבוגר (כך למשל, אם הילדים משויכים לחינוך המיוחד). זאת ועוד, צריך לוודא מעת לעת את תקינות הרכב המשמש לנהיגה.

מחיר ההסעה

מחיר ההסעה משתנה בהתאם למאפייני ההסעה – המרחק בין מקום המוצא לבית הספר; כמות התלמידים, גודל הרכב וכן הלאה. את התשלום משלמים ההורים פעם בחודש או מראש, כפי שנקבע בין הנהג להורים.

הבאה הבא קודם הבא
לייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך