רח' הסדנא 18 אזור התעשיה חולון

מוסך בחולון מורשה משרד התחבורה מס' 11636

ראשי כללי משאית יד שניה – מה חשוב לדעת לפני שקונים?

משאית יד שניה – מה חשוב לדעת לפני שקונים?

admin כללי 01.03.21

משאית יד 2

אם החלטתם לקנות משאית – עשיתם החלטה טובה. למשאית ישנם שימושים רבים. היא יכולה לשמש אתכם ככלי-רכב פרטי שיכולה לשרת אתכם מעת לעת בהעברה של ציוד אישי ועד לציוד העבודה שלכם, וכמובן עבור פתיחת עסק של הובלות. משאית נחשבת למקור פרנסה, ומי שעוסק בהובלות ללא ספק עתיד לנהל עסק רווחי – החל מהובלה של תכולת דירה ועד להובלת מזון ועיתונים. במאמר שלפניכם, תקבלו מספר טיפים אשר יסייעו לכם לקנות משאית יד שניה בצורה בטוחה. 

מהם היתרונות והחסרונות של קניית משאית יד שניה?

חשוב לדעת – ישנם מצבים בהם דווקא להשכיר משאית היא אופציה עדיפה. קנייה של משאית היא הוצאה לא קטנה, בין היתר בשל העובדה שפעמים רבות היא משמשת כמקור הכנסה. קניית משאית יד שניה נחשבת למשתלמת מאוד, שכן היא מפחיתה באופן משמעותי במחיר. עם זאת, חשוב לזכור שבכל זאת, מדובר במשאית שכבר נסעו עליה – ויתכן שיצוצו בעיות כאלה ואחרות מוקדם מהצפוי. כשעושים את השיקול של עלות מול תועלת – רכישה של משאית משומשת עשויה להיות אידיאלית במיוחד עבור מי שנמצא בתחילת דרכו העסקית או מי שבודק אפשרויות. אם החלטתם לקנות משאית יד שניה, כדאי לעשות זאת דרך חברה מוכרת ובעלת מוניטין, שמבטיחה לכם את תקינות המשאית וגם נותנת לכם עליה אחריות. 

קניית ביטוח למשאית – האם כדאי?

ביטוח חובה, כשמו כן הוא – הוא חובה, ומבטח אתכם בגין נזקים פיזיים. לכן, נתמקד בביטוח מקיף וצד ג', ומתי באמת ישתלם לנו להשתמש בהם. ביטוח צד ג' הוא ביטוח שמכסה אתכם במידה וגרמתם נזק לרכב אחר או לסביבה – החל מתאונת דרכים ועד להתנגשות בעמוד והפלתו. ביטוח מקיף, לעומת זאת – הוא ביטוח שמכסה את המשאית שלכם במקרה של נזק – קל וחמור כאחד. כידוע, משאיות הן כלי רכב שמעורב בתאונות דרכים לעיתים קרובות למדי, בשל משקלן הרב, מסלולי הנסיעה הארוכים ואפילו "השטחים המתים" איתם נאלץ להתמודד הנהג. בכל מקרה – בשל עלותה הגבוהה של משאית, גם אם היא יד שניה – מומלץ לבטח אותה. הדבר נכון על אחת כמה וכמה במידה ומדובר במשאית בשנתון מתקדם יחסית, אשר רכיביה וחלקי החילוף שלה יקרים ואתם תשמחו לקבל את ההשתתפות של חברת הביטוח בהוצאות עבור תיקונים.

על החשיבות של תחזוקת המשאית לאחר הקנייה 

לאחר קניית המשאית, חשוב לדאוג לתחזוקה קבועה שלה – ניקיון, בדיקת בלמים, החלפה של שמן והחלפת גלגלים שחוקים. תחזוקת המשאית תסייע לכם לשמור עליה לאורך זמן למרות שמדובר במשאית משומשת, ותאתר תקלות כשהן עדיין במצבן הקל ולא מצריכות תיקון בעל השלכות כספיות גדולות. כמו כן, משאית מתוחזקת היא ערובה לנסיעה בטוחה על הכביש. 

קניית משאית היא הליך מורכב ויקר – כדאי להשקיע מחשבה

קנייה של משאית היא הליך מורכב ויקר יותר מקניית רכב רגיל, ולכן חשוב להשקיע מחשבה כבר בשלב איתור המשאית המתאימה לצרכים שלכם, דרך רכישת ביטוח מתאים שיכסה אתכם וכמובן בתחזוקת המשאית שתשמור עליה תקינה ובטוחה. 

הבאה הבא קודם הבא
לייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך