רח' הסדנא 18 אזור התעשיה חולון

מוסך בחולון מורשה משרד התחבורה מס' 11636

ראשי כללי איך מתחזקים קלנועית חשמלית

איך מתחזקים קלנועית חשמלית

admin כללי

כאשר רוכשים קלנועית חשמלית חשוב לדעת כיצד לתחזק אותה בצורה נכונה. בדיוק כמו כל רכב ישנה שחיקה טבעית הנוצרת משימוש בכלי אשר משפיעה על תפקודו בטווח הארוך. נהוג לחשוב שבגלל שהקלנועית היא כלי הממונע על ידי חשמל, אין צורך בטיפולים מקדימים ובתחזוקה שוטפת. אך זהו אינו המצב, חשוב מאוד לבצע תחזוקה נכונה גם בכלים חשמליים ובקלנועית בפרט.

במאמר זה נעבור על הדגשים המרכזיים שבעזרתם ניתן לשמור על תחזוקה אופטימלית של הקלנועית החשמלית שלכם. אבל ראשית חשוב להתייעץ עם מוסך הקלנועיות שלכם לגבי תחזוקה ספציפית לדגם אותו רכשתם. אנשי המקצוע אשר מתמחים בטיפול ותחזוקה של קלנועיות ידעו להכווין אתכם ולהגיד לכם מהם הדברים אשר חשוב להקפיד עליהם.

תחזוקה נכונה של המצברים

אחד המרכיבים הרגישים ביותר בקלנועית חשמלית הוא כמובן המצבר (או כמה מצברים במקביל) שלה. הקלנועית מסתמכת על כוח ההנעה החשמלי אשר היא מקבלת מהמצבר, וחשוב לדעת כיצד לשמור עליו בצורה נכונה.

ראשית חשוב להבין שלכל מצבר יש משך פעולה מסוים ויגיע הרגע שיהיה צריך להחליף את המצברים של הקלנועית שלכם. לרוב זה יקח בין שנתיים לשלוש שנים, ולאחריהן תהיו צריכים לרכוש מצברים חדשים לקלנועית שלכם. אבל עד שזה קורה חשוב לדעת איך נכון לנהוג עם המצברים כדי להאריך את חייהם כמה שניתן.

כפי שממליץ אלמוג קינן מאתר רכבי אמירים הפעולה האפקטיבית ביותר שניתן לבצע, היא לשמור על המצבר בטעינה בכל זמן שהקלנועית לא נמצאת בנסיעה. במידה וסיימתם את הנסיעה שלכם לאותו היום, חברו את המטען אל גוף הקלנועית והטעינו את המצברים עד שהם מגיעים לטעינה מלאה. לרוב פעולה זו תתבצע במהלך הלילה כאשר הקלנועית לא נמצאת בשימוש. לכן עשו לעצמכם מנהג שבו בכל סוף יום אתם מטעינים את הקלנועית. פעולה זו תדאג לבריאות המצברים שלכם ותאריך את חייהם.

הימנעות מעומס עודף על המנוע

כאשר נוסעים בקלנועית ישנם דרכים שונות להוסיף עומס מיותר על מנוע הקלנועית שלכם. מדובר על מנוע חשמלי והוא רגיש למשקלים עודפים ואתגרים שהוא לא אמור לעמוד בהם.

הדבר הראשון עליו חשוב להקפיד הוא לא לשים יותר משקל על הקלנועית מהמשקל המומלץ של דגם הקלנועית שלכם. לכל דגם של קלנועית יש קיבולת משקל מקסימלית אותו הקלנועית מסוגלת לסחוב. במקרים רבים נהוג להתעלם מהמלצה זו ולהעמיס משקל עודף על הקלנועית. פעולה זו יוצרת עומס רב על המנוע ויכולה לגרום לו לנזקים בטווח הרחוק.

כמו כן חשוב לשים לב לא לנסוע בעליות וירידות תלולות מדי. לכל קלנועית יש את טווח הזוויות אשר בהן היא מסוגלת לנסוע בבטחה. במידה והשטח שבו אתם נוסעים עולה על הטווח הזה, זה יוצר עומס רב על המנוע ויכול לגרום לו לנזקים בלתי הפיכים. חשוב לבדוק במדריך למשתמש של אותו דגם קלנועית שיש ברשותכם ולוודא שאתם פועלים לפי ההנחיות.

לסיכום, אם תדעו כיצד לשמור ולתחזק את הקלנועית שלכם, היא תאריך ימים ותוכלו ליהנות ממנה במשך שנים רבות. קלנועיות לרוב לא דורשות הוצאות תחזוקה גדולות, ולרוב זה מסתכם בהחלפת מצברים אחת לכמה שנים. שיהיה בהצלחה.

הבאה הבא קודם הבא
לייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך