רח' הסדנא 18 אזור התעשיה חולון

מוסך בחולון מורשה משרד התחבורה מס' 11636

ראשי כללי איך מתחזקים משאית?

איך מתחזקים משאית?

admin כללי 23.02.21

תחזוקה של משאית

בשנים האחרונות, אנו עדים לעלייה משמעותית ברכישה של משאיות – הן משאיות חדשות והן משאיות יד שניה. הסיבה העיקרית לכך היא שמשאית מהווה מקור פרנסה משמעותי, וניתן לעשות באמצעותה שפע של משימות – החל מהובלות של תכולת דירה ועד לחלוקת מזון ועיתונים. בגלל העובדה שנהג המשאית נמצא על המשאית במרבית שעות היום ונוסע מרחקים ארוכים – יש חשיבות גדולה לתחזוקת המשאית, כיוון שכל תיקון עולה לא מעט כסף. במאמר שלפניכם נציג מספר טיפים חשובים לתחזוקת המשאית, שיאפשרו לכם לשמור עליה כמעט כמו חדשה. 

טיפ 1 – לשמור עליה נקיה

הטיפ הזה נכון הן בכל הנוגע לניקיון בתוך המשאית והן בכל הקשור לניקיון החלקים הפנימיים. ניקיון בתוך המשאית, במושב הנהג ובאזור התפעול שלו חשובים לצורך נהיגה בטוחה. בעיקר במקרים של משאיות יד שניה, ניקיון לחלקים הפנימיים של המשאית, החל מאבק ועד לשמן – חשובים לצורך שמירה עליהם לאורך זמן. 

טיפ 2  – לבדוק את הבלמים בקביעות 

תאונות דרכים בהן מעורבות משאיות הן דבר שכיח, והבלמים של המשאית צריכים להיבדק באופן קבוע ולא רק בבדיקת הטסט השנתית. אחת למספר חודשים מומלץ להגיע למוסך ולבדוק את איכות הבלמים, וכמובן לדאוג שיש מי שיכול לטפל בהם מיד כשצצה בעיה. למשל, בחירה ברשת מוסכים בפריסה ארצית, כך שלא משנה היכן תהיו בדרכים – תוכלו להיכנס למוסך.

טיפ 3 – להחליף שמן בקביעות

שמן המנוע מאפשר לחלקים הפנימיים לנוע יחד בצורה חלקה. מלבד החובה למלא את השמן אחת למספר שבועות כתלות בתדירות הנסיעה שלכם, מומלץ בחום לבצע ניקיון של מיכל השמן ולהחליפו בחדש. לאורך זמן מצטבר לכלוך שסותם את הפילטר, מה שעלול להוביל לשריפה של המנוע ולהוצאה כלכלית כבדה עבור התיקון. 

טיפ 4 – להקפיד על מילוי יומן טיפולים

יומן טיפולים למשאית שלכם, החל מהטיפול הקל ביותר כמו החלפה של פנס ועד לטיפול משמעותי, כדאי לתעד. זה יסייע לכם בכל פעם שתפנו למוסך, ואפילו יעזור לכם כשתצטרכו להתמקח על המחיר – כי יהיה בידיכם תיעוד לכך שהמשאית עברה טיפול. בנוסף, במידה ותחליטו למכור את המשאית או להשכיר אותה, יומן הטיפולים יהיה לכם לעזר כדי להוכיח שהמשאית שמורה ותקינה. 

טיפ 5 – לבדוק גלגלים בקביעות – לוודא שאין שחיקה

לעיתים נדמה שהגלגלים לא מקבלים את הכבוד הראוי להם. האמת היא – שלגלגלים יש אחריות רבה לבטיחות שלנו על הכביש. גלגלים שחוקים הם גלגלים שלא ניתן להבחין בחריצים שעליהם – והמשמעות היא שאין להם אחיזה מלאה בכביש והם נוטים להחליק. בימים של גשם, של שמן על הכביש ואפילו כשמבצעים סיבוב חד – גלגלים שחוקים עלולים להיות לכם לרועץ.

תחזוקת המשאית – הוצאה שמשתלמת

ההוצאה הגדולה ביותר באחזקה של משאית או של כלי רכב בכלל היא הדלק. אך גם התחזוקה נחשבת להוצאה – החל מטיפולים שגרתיים ועד להחלפה של גלגלים. אך אם תתמידו לתחזק את המשאית שלכם כדבר שבשגרה, תבטיחו לעצמכם חיסכון כספי לטווח ארוך והימנעות מטיפולים משמעותיים מצד אחד, ותשמרו על הבטיחות ועל חייכם על הכביש מצד שני. 

 

הבאה הבא קודם הבא
לייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך