רח' הסדנא 18 אזור התעשיה חולון

מוסך בחולון מורשה משרד התחבורה מס' 11636

ראשי כללי איך יודעים שנגמר המצבר?

איך יודעים שנגמר המצבר?

RONEN כללי 04.01.20

איך יודעים שנגמר המצבר משה ממן

מצבר חדש, ואפילו משומש, הוא הוצאה שרוב בעלי הרכב מעדיפים להימנע ממנה. מצד שני, יש מצבים שבהם אין ברירה אלא להחליף את החלק שבלעדיו פשוט אי אפשר להתניע את המכונית. כמו בכל דבר שקשור לכלי רכב, ייעוץ מקצועי של מומחים אמינים הוא המפתח להחלטה הנכונה ביותר – וכדאי גם לדעת מהם הסימנים לכך שהמצבר שלכם הגיע לסוף ימיו.

מה יכולות להיות הסיבות למכונית שלא מניעה?

אם סובבתם את המפתח בסוויץ' ושום דבר לא קרה, בהחלט יכול להיות שאכן המצבר נגמר. אפשרויות נוספות הן בעיה באלטרנטור או בסטרטר. סטרטר לא תקין יגרום לכך שאי אפשר יהיה להתניע את הרכב, אבל האורות הגבוהים עדיין ידלקו היטב וגם הצופר למשל יעבור בלי שום בעיה – כך שזוהי אינדיקציה טובה למצב שבו אין צורך להחליף מצבר אלא לטפל בסטרטר. 

אם הקפדתם על טיפולים תקופתיים במוסך פרטי ורציני, סביר להניח שהאלטרנטור תקין ושאם הרצועה החלה להישחק היא הוחלפה – אבל בכל מקרה גם אם הרכב לא מתניע, עדיין ייתכן שעוד לא הגיע הזמן להחליף את המצבר, וכדאי לבדוק אותו בעזרת אנשי מקצוע מנוסים.

על מה להסתכל בלוח השעונים?

בלוח השעונים בכל סוגי כלי הרכב יש נורית אזהרה ייעודית למצבר. הסמל הוא מלבן שבצד ימין שלו מופיע הסימן פלוס ובצד שמאל הסימן מינוס, כך שהאסוציאציה המידית היא מצברים. חשוב להדגיש: כשנורית האזהרה הזו נדלקת, המשמעות היא לא שהמצבר בוודאות נגמר אלא שהוא לא נטען. כלומר הבעיה יכולה להיות גם באלטרנטור.

בכל מקרה מרגע שהנורית הזו נדלקת עדיין אפשר לנסוע זמן מה, אבל לא יותר מדי. בהתאם ההמלצה היא לכבות את מה שצורך חשמל והוא לא הכרחי – מערכת שמע, מזגן וכו' – ולהגיע באופן מידי למוסך מקצועי.

עוד אינדיקציה שמספק לוח השעונים בהקשר של סוף חיי המצבר היא תאורה עמומה, נוריות שהאור שלהן הפך לחלש או שהן מהבהבות. אפשרות נוספת היא תקלה במערכת החשמל, ולכן שוב הפעולה הנכונה היא הגעה למוסך.

סימנים נוספים

מזגן שהפעולה שלו חלשה מהרגיל, מערכת שמע שנכבית ונדלקת, אורות חלשים – כל אלה הם גם סימנים למצבר שלא יוכל להמשיך לשרת אתכם. כמובן שיש עוד סיבות אפשריות לתקלות הנ"ל. במזגן למשל ייתכן שחסר גז, גם במכונית שעמדה זמן רב בלי לנסוע יכול להיות שזה רק עניין של זמן עד שכל המערכות יחזרו לפעול בלי בעיות – אבל קחו בחשבון שייתכן שהגיע הזמן לבצע החלפת מצבר.

תוחלת חיים

תוחלת החיים של מצבר היא 3-4 שנים. אם כבר עבר פרק זמן כזה מאז ההחלפה האחרונה (או מאז קניית המכונית, כשמדובר על רכב חדש) – מומלץ להתחיל לחפש מצבר חדש. אמנם בזכות שירות מצבר עד הבית גם כשנתקעים יש פתרון יעיל, אבל תמיד כדאי להקדים תרופה למכה, מה גם שכשקונים בלי לחץ זמן, יש סיכוי גבוה יותר למצוא מבצעים משתלמים.

צריכים להחליף מצבר? פנו לטופ מצברים עד הבית: https://top-batteries.co.il

הבאה הבא קודם הבא
לייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך