רח' הסדנא 18 אזור התעשיה חולון

מוסך בחולון מורשה משרד התחבורה מס' 11636

ראשי כללי איך להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי בבניין מגורים

איך להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי בבניין מגורים

admin כללי 03.10.21

Transportation companies

ישנו מספר הולך וגדל של אנשים שרוצים לנהוג במכוניות חשמליות, אבל אין להם מקום להטעין אותם בבית. אם אתה גר בדירה עם חניה מוגבלת ומשותפת, השאלה המרכזית היא איך תוכל לטעון את הרכב החשמלי שלך.

אז קודם כל האם טעינת רכב חשמלי בדירה בכלל שווה את הטרחה? טעינת רכב חשמלי בדירה היא תהליך לא פשוט. הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא לברר אם מותר לך להתקין עמדת טעינה בתוך מתחם הדירות שלך. מאמר זה ידון בכמה דרכים בהן תוכל לקבל אישור, להתגבר על אתגרים ולהשיג לרכב החשמלי שלך עמדת טעינה בבניין המגורים.

השלב הראשון הוא קבלת אישור

סביר להניח שתצטרך לקבל אישור על מנת להתקין עמדת טעינת רכב חשמלי בדירה שלך. אנו מציעים לך להתחיל לדבר עם מנהל הבניין או ועד הבית אבל אל תעצור שם, שלח מייל לכל בעלי הדירות במידת הצורך. אם הם יודעים שלכולם יהיה עמדת טעינה בקרוב, יהיה לך סיכוי טוב להצליח.

סביר שבשלב מסוים תצטרך לקבל אישור מועד הבית שלך. אתה כנראה יכול לברר מה הדרישות על ידי חיפוש באינטרנט או באתר EV Energy, אבל דרך טובה לוודא היא להתקשר ולבקש מהם מידע נוסף במידת הצורך.

עליך להיות מודע גם לתושבים אחרים בבניין המגורים שלך שעשויים להתנגד לרעיון. מומלץ להתחיל איתם דיאלוג לפני שתגיש את בקשת ההיתר שלך.

אם אתה גר בבניין דירות גדול, יכול להיות שיש רק לוח חשמל אחד שכל היחידות מתחברות אליו, כך שזה יכול להתייקר אם כולם רוצים להתקין עמדות טעינה.

השלב הבא הוא התקנה של עמדת הטעינה

סביר שמתחם הדירות שלך ידרוש אישור לפני שתוכל להתקין כל סוג של עמדת טעינה. הצעד הראשון כאן הוא לברר אם יש להם מגבלות כלשהן כנגד עמדת טעינה רכב חשמלי. אין הרבה הגבלות אבל תמיד כדאי לבקש כדי להיות בטוח.

השלב השני הוא לוודא שלוח החשמל שלך יכול לתמוך בעומס נוסף של עמדת טעינה רכב חשמלי (לדוגמה, שקול לבקש קיבולת של 240 וולט אם רק 120 וולט זמין כעת). אם החשמלאי אומר שאי אפשר לעשות זאת, בקש חוות דעת שנייה. אם מתחם הדירות שלך גדול מספיק, יתכן שאפשר לקבל חשמלאי מתמחה בעמדות טעינה לרכבים חשמליים שיוכל לבצע את ההתקנה.

בערים רבות אינך רשאי לבצע שינויים בבניין אלא אם תקבל אישור קודם. ייתכן שיהיה עליך להזמין חשמלאי או אפילו אדריכל בהתאם לגודל הבניין שלך ולמורכבות העבודה. אך לרוב אין זה המקרה.

עליכם להיות מודעים לכך שלא כל החשמלאים יודעים לעבוד עם עמדות טעינה לרכב חשמלי. אז אולי כדאי לדבר עם כמה מראש, במיוחד אם יש לך דרך ארוכה מלוח החשמל שלך למקום שבו אתה רוצה להתקין את העמדת טעינה. ישנם שני סוגים של מטענים זמינים, קבועים וניידים. הקבועים מחייבים חשמלאי להתקין את החוטים, המחברים ואולי לוח חשמל חדש. קל יותר להתמודד עם ניידים אך בדרך כלל אלו עמדות שבריריות יותר.

המפתח כאן הוא קודם כל לקבל אישור וליידע את בניין הדירות שלך שזה רעיון מצוין להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי מכיוון שהיא תפחית את פליטת גזי החממה ותחסוך כסף לכל המתחם, במוקדם או במאוחר עמדות אלו יהפכו לנורמה לכן כדאי להתחיל כבר עכשיו.

הבאה הבא קודם הבא
לייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך