רח' הסדנא 18 אזור התעשיה חולון

מוסך בחולון מורשה משרד התחבורה מס' 11636

ראשי כללי תחזוקת מצברים בזול - מה זה אומר?

תחזוקת מצברים בזול – מה זה אומר?

admin כללי 07.08.19

כולנו מכירים את הרגע הזה. הרגע בו אנו נכנסים למכונית, מנסים להתניע אותה, מסובבים את המפתח בסוויץ', ואז מגלים שהמצבר נגמר. 'מצבר' היא בטרייה אשר אחראית להעברת חשמל ברכב: מה שמניע אותו ומפעיל את חלקיו. אבל מה עושים כאשר הבטרייה של האוטו נגמרת? הנה פתרון שכל אחת ואחד צריכים להכיר:

מי שנתקע עם רכבו בחנייה, ברמזור, בתחנת דלק ובכל מרחב: חשוב שידע כי אפשר לפנות אל חברות שיספקו בטרייה לרכב, בכל מקום בכל שעה! חברות אלה מספקות בדרך כלל מצבר עד הבית, כמו גם שירות תיקוני רכב ושירותי תחזוקת מצברים בזול. 

בכך מגיע מכונאי מומחה עד אליכם, בודק את מצב המכונית, מאבחן את התקלה ומחליף לכם מצבר, במקום. במידה והבעיה היא לא הבטרייה, המומחה יספק לכם שירותי גרירה או תיקון אחר. מה שיחלץ אתכם מן הסיטואציה הלא נעימה. 

מדוע כדאי לקבל שירותי רכב לכל מקום? 

זה נכון, שירותי רכב הם לא דבר זול בכלל, בעוד שישנם מכונאים אשר "מנצלים" את המצוקה של הנהג ובעל הרכב, ונוהגים להעלות מחירים באופן אוטומטי, עבור מי שזקוק לטיפול  חירום.

עם זאת, בבחירת מוסך אמין שמבצע מגוון תיקונים כמו החלפת מצבר, החלפת גירים, תיקון ברקסים, ניקוי מנוע, החלפת צמיגים ועוד מגוון תיקונים ושיפורים – אפשר לבחור אנשי מקצוע טובים, אשר יספקו שירות מהיר ויציעו מחיר נוח. 

כמה סימנים לכך שהמצבר נגמר

כדי לדעת האם אתם זקוקים לשירות החלפת מצבר, חשוב שתדעו לזהות את הסימנים שמעידים על כך שהבטרייה נגמרה:

תאריך תפוגה

שימו לב לתאריך התפוגה שעל הבטרייה. פתחו בזהירות את מכסה המנוע, ושימו לב כי על הבטרייה עצמה נמצא תאריך התפוגה. במקרה והתאריך קרוב או עבר, כנראה שהבטרייה נגמרה.

גובה המים

חשוב לבדוק את גובה המים שישנם במצבר. את הגובה ניתן לאימוד באמצעות מדיד מיוחד שנמצא על גבי הבטרייה. הנוזל חייב להיות קיים, משום שהפעלת המצבר נעשית על ידי ג'ל או מי חומצה מוליכים. במידה והמים נגמרו, כנראה שיש לחפש אחר תחזוקת מצברים בזול.  

רכב לא נדלק

אחד הסימנים הברורים לכך שיש בעיה במצבר הוא רכב שלא נדלק. אם סובבתם את המפתח בסוויץ' והרכב אינו מניע או מתקשה להידלק, יש לבחון את מצב המצבר. גם 'תקתוק' בעת ההתנעה, עלול להעיד על מצבר גמור. 

אלמנטים שאינם עובדים

סימנים נוספים לכך שיש בעיה בבטריית הרכב, הם: תאורה חלשה בלוח המחוונים, מערכת שמע שאינה עובדת באופן רצוף, אורות רכב חלשים, ובעיות בהצתה. כדי לשמור על מצבר תקין, החליפו אותו כל 3 שנים ודאגו להתניע את המכונית במידה והיא עומדת שבועות ארוכים ללא תזוזה. 

באמצעות סיוע של מומחים ומוסכים מורשים שמספקים תחזוקת מצברים במחיר נוח, כמו גם שירותי חילוץ וסיוע בדרכים, אפשר לשמור על רכב תקין, ולהיחלץ מכל סיטואציה שבה הרכב נתקע.

הבאה הבא קודם הבא
לייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך