רח' הסדנא 18 אזור התעשיה חולון

מוסך בחולון מורשה משרד התחבורה מס' 11636

ראשי כללי מורה נבוכים לקניית רכב מליסינג

מורה נבוכים לקניית רכב מליסינג

admin כללי 09.05.21

שיטת הליסינג בתחום הרכבים כבר פעילה לאורך שנים רבות בישראל, אך חשוב להבהיר כיצד פועלת שיטה זו הן במגזר הפרטי והן במגזר העסקי. 

רכישת רכב באמצעות ליסינג 

הקו המוביל בשיטת ליסינג הוא האפשרות לרכוש רכב חדש או יד שנייה, ללא צורך בתשלום מלוא עלות הרכב. הלקוח יכול לשלם שלושים אחוז בלבד מערכו ואת היתרה הוא ישלם באמצעות הלוואה חוץ בנקאית, בפריסה נרחבת של תשלומים וזאת כדי להקל עליו בנטל ההוצאות החודשיות. כמות התשלומים משתנה בהתאם לקריטריונים שונים, אך קיימת אפשרות לבצע זאת בחיובים שנעים על פני כמה שנים.

ליסינג פרטי – האם זה מתאים לכל אחד?

ברוב המקרים אופציה זו מתאימה לכל אדם שמסוגל לשלם את המקדמה בסך שלושים אחוז ולאחר מכן להתחייב על תשלום של החזרים כספיים חודשיים. יש לקוחות שיעדיפו פריסה לטווח ארוך תוך תשלום חודשי בסך מאות שקלים ויש לווים אחרים שיעדיפו פריסה לטווח קצר כמו 12 חודשים ותשלום גבוה בכל חודש, כדי לסיים את ההתחייבות תוך פרק זמן קצר יחסית.

יתרונות שיטת ליסינג פרטי 

בדרך זו הלקוח רוכש רכב חדש או רכב יד שנייה שהוא משנתון מתקדם ונהנה מנסיעה בטוחה ברכב שמור ומתוחזק. בנוסף לכך הוא נהנה מהעובדה שעליו להעביר הון עצמי בשווי של שלושים אחוז בלבד מערכו של הרכב. ללא רכישת רכב בשיטה זו, הוא היה רוכש רכב ישן בהתאם לסכום הכספי שיש ברשותו וקיימת סבירות גבוהה שהוא היה נתקע עם האוטו לעיתים תכופות והיה עליו לשאת בעלויות גבוהות של תיקון הרכב במוסך.

כאשר מבצעים קניית רכב מליסינג אין צורך לבקש הלוואה מהבנק, דבר שעלול להקטין את מסגרת האשראי בחשבון הבנק או בכרטיס האשראי. מדובר בהלוואה שהיא חוץ בנקאית אשר מתבצעת באמצעות חברת מימון ולכן אין לה כל השפעה על ניהול הכספים במישור האישי.

ליסינג תפעולי לעסקים 

לעומת זאת ליסינג לעסקים מותאם לחברה אשר מפעילה צי רכב עבור עובדיה השונים. העובדים נהנים מהעובדה שחברת הליסינג מטפלת בכל מה שקשור לביטוחים, טסטים שנתיים, תחזוקה שוטפת של הרכב, החלפת צמידים, תיקונים ולעיתים גם העברת רכב חלופי כאשר הרכב הצמוד של עובד מסוים נמצא במוסך.

בשיטת הליסינג החברה משלמת סכום קטן בתחילת ההתקשרות או לא משלמת כלל אם מדובר בלקוח קבוע ומשלמת בכל חודש תשלום קבוע על פי פריסת התשלומים ובהתאם לכך היא נהנית מהטבות מס.

בתום תקופת התשלומים החברה יכולה לשלם את הערך הנותר של הרכב ולרכוש אותו. להחזיר רכב זה ולבצע עסקת ליסינג חדשה של רכב חדש כיוון שחלפו כמה שנים מרכישת הרכב הראשון, או לחלופין להחזיר את הרכב ולהזדכות כספית על החודשים שנותרו עד מועד סיום העסקה הפיננסית.

ליסינג פרטי – איך אני משיג אחד כזה 

השיטה הזו קוסמת ללקוחות רבים ולכן הם מגיעים למגרשי המכוניות של חברות הליסינג. שם הם נחשפים להיצע רחב מאד של רכבים שיובאו ארצה על ידי היבואנים המובילים והדגמים הנדרשים ביותר. הלקוח יכול לבחור רכב חדש לחלוטין, או רכב משנתון מתקדם שנמצא על הכביש פרק זמן קצר יחסית כמו שנה או שנתיים.

מהם השלבים לעסקת ליסינג פרטי 

לאחר בחירת הרכב וקביעת העלות שלו, זהו סדר הדברים:

  1. הלקוח משלם שלושים אחוז מערך הרכב או מקבל מימון מלא.
  2. הלקוח מקבל הלוואה על הסכום שנדרש בפריסת התשלומים הנוחה לו.
  3. גמר חשבון מתבצע כאשר הוא מחזיר את הרכב לחברת הליסינג ומשלם את היתרה. 
  4. או לחלופין החזרת הרכב לחברת הליסינג וביצוע עסקה חלופית של רכב חדש יותר. 
הבאה הבא קודם הבא
לייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך