רח' הסדנא 18 אזור התעשיה חולון

מוסך בחולון מורשה משרד התחבורה מס' 11636

ראשי כללי 10 טיפים להכנת הרכב לחורף

10 טיפים להכנת הרכב לחורף

admin כללי 06.10.21

נהיגה בחורף אינה דומה לנהיגה בחודשי הקיץ. תנאי הדרך שונים: כבישים רטובים, סכנת החלקה ותנאי ראות קשים וכן יש צורך לנהוג  בצורה שונה וזהירה יותר בהתחשב בפגעי מזג האוויר. 

יש להכין את הרכב לחורף ולא לוותר על כך בשום אופן  – כל מערכותיו חייבות להיות מותאמות ומוכנות לנהיגת חורף, הכביש ושל הראות למען ביטחונו שלו, למען הולכי הרגל וכדי שיוכל להשתלב בבטחה עם המכוניות החוצות את דרכו. 

בכתבה זו נמליץ לכם על עשרה טיפים חשובים לנהיגת חורף בטוחה. 

טיפים חשובים להכנת הרכב לנהיגת חורף 

בדיקה תקופתית לרכב – לפני תחילת החורץ מומלץ מאד להעביר את הרכב בדיקה תקופתית, במוסך מורשה לדגם האוטו כמו למשל מוסך מורשה מאזדה למגוון רכבי מאזדה או במוסך כללי שאינו מורשה לדגם רכב מסוים. העיקר – שהאוטו יעבור בדיקת חורף לגילוי  תקלות ברכב שחשוב לעלות עליהן לפני בוא הגשם.

לבדוק את תקינות צמיגי הרכב – צמיגי הרכב חשובים מאד לבטיחות הנסיעה בו בכל עת ובמיוחד בכבישים החלקים והרטובים של החורף. בבדיקת הצמיגים יש לשים לב אם יש בהם נזקים שונים, קרעים או יובש. כמו כן, יש לוודא שלחץ האוויר בהם הינו ברמה שעליה המליץ היצרן ושיש להם חריצים לפחות בעומק של 3 מ"מ. 

בדיקת בלמים – תקינות הבלמים הינה קריטית לנהיגה בטוחה בחורף: כשהנהג בולם, טווח הבלימה יכול להיות ארוך בשל רטיבות הכביש ולכן תגובה תקינה ומהירה של הבלמים יכולה להיות ההבדל בין מצב של תאונה למצב חירות המסתיים בשלום. 

לוודא שהמגבים תקינים – בחורף יש שימוש רב במגבי הרכב, המיועדים לאפשר לנהג ראייה טובה של הדרך והסרת כל מה שעלול להקטין או להגביל את שדה הראייה. המגבים מתבלים בתקופת הקיץ מהחום הרב ועלולים בשל כך לא לגרוף את המים בצורה טובה. לכן חשוב להחליפם לקראת החורף. 

מצב המצבר – אורך חייו הממוצע של מצבר חשמל לרכב הוא כ – 3 שנים. לפני החורף חשוב לבדוק את כשירותו ואת מידת רמת המתח החשמלי שבו. בנהיגה בחורף משמש המצבר גם להפעלת חימום, אורות ומגבים. כמו כן, יש לבדוק שאין במצבר קורוזיה ושהכבלים מחוברים אליו כיאות.

מצב השמן במנוע – יש לבדוק באופן תדיר את רמת שמן המנוע ברכב ובמיוחד בעת הכנת הרכב לנהיגת חורף. חשוב לרענן את שמן המנוע, כי ייתכן ואיבד את תכונותיו במהלך הקיץ.

בדיקת נוזלים אחרים ברכב – נוזלים נוספים שיש לבדוק לפני החורף:
נוזל המיועד למנוע קפיאה במצנן – יש לבדוק שהמצנן אטום ולא חדר אליו אוויר ושרמת נוזל הקירור תקינה לפי הוראות היצרן.
נוזל לשמשות – חשוב שיהיה מספיק נוזל לניקוי שמשות, כי גם בחורף שמשות הרכב מתלכלכות.

בדיקת אורות הרכב – בעונת החורף החוק מחייב לנהוג עם אורות  גם ביום. יש לבדוק את תקינות כל אורות הרכב לפני תחילת כל נסיעה. תפקודם התקין של האורות והפנסים של הרכב הינו חיוני מאד הן לנהג הרכב עצמו והן לנראות שלו ע"י המכוניות האחרות  והולכי הרגל. מומלץ להקפיד על ניקיון הפנסים וכן להחזיק ברכב נורות להחלפה.

תקינות מפשיר האדים לשמשת הרכב –  בשל הטמפרטורות הנמוכות והלחות נוצרים אדים על השמשה הקדמית והאחורית והראות עלולה להשתבש. לכן, לקראת החורף יש לבדוק את תקינות מפשיר האדים של שתי השמשות. 

להחזיק באוטו ציוד לשעת חירום – במיוחד בנסיעות ארוכות או בטיולים בעונת החורף מומלץ לשמור ברכב בגדים חמים רצוי עמידים למים ואף זוג נעליים נוסף. כמו כן, חשוב להחזיק באוטו פנס, מטען לנייד, מים ואת חפירה למקרה שהרכב נתקע.

הבאה הבא קודם הבא
לייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך
ייעוץ ישיר עם בעל המוסך